Partner serwisu
11 stycznia 2019

Poznaj Honorowego Gospodarza XI konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku 2019

Kategoria: XI Konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku

Firma KRUSZGEO – jeden z największych producentów kruszyw w Polsce – po raz kolejny został Honorowym Gospodarzem konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku (22-24.01.2019 r.). Co wiemy o KRUSZGEO S.A.?

Poznaj Honorowego Gospodarza XI konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku 2019

To jedna z największych firm produkujących kruszywa w Polsce. Największych i najstarszych, bo rzeszowskie KRUSZGEO obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. O tym, jak przygotowywać się do zmiennych czasów, o problemach dzisiejszych i wyzwaniach przyszłości mówi prezes spółki Jan Bator.

Na rynku od 62 lat


KRUSZGEO zajmuje się robotami geologiczno-wiertniczymi, opracowywaniem dokumentacji z zakresu hydrogeologii, geologii inżynierskiej i surowcowej, obchodziło dwa lata temu swoje 60 lecie. Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych "KRUSZGEO" Spółka Akcyjna w Rzeszowie powstało w lutym 1957 roku i początkowo funkcjonowało jako przedsiębiorstwo państwowe, pod nazwą Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Eksploatacji Miejscowych Surowców Mineralnych Przemysłu Terenowego w Rzeszowie.

Najważniejsza data

Jaka jest najważniejsza data w historii rzeszowskiego KRUSZGEO? Z pewnością 1957 r., gdy firma powstała jako przedsiębiorstwo państwowe.  No i dzień powołania spółki pracowniczej. Kilka lat temu, w wywiadzie udzielonym naszej redakcji, prezes firmy Jan Bator mówił:

„Trzeba powiedzieć jasno, że gdyby przedsiębiorstwa nie udało się wówczas sprywatyzować, nie byłoby szans na jego przetrwanie (…). Pozwolenie na przekazanie przedsiębiorstwa państwowego spółce pracowniczej dostaliśmy od kończącego kadencję rządu Hanny Suchockiej. Wówczas wiceminister Zdrojewski podpisał zgodę na oddanie fi rmy w leasing pracowniczy. Ówczesny dyrektor Jan Wilczek – jak później opowiadał – spędził trzy dni na korytarzu w Ministerstwie”.
 

Jana Wilczka,  prezes Bator wspomina jako człowieka cieszącego się zaufaniem załogi i podkreśla, że to dzięki jego charakterowi, autorytetowi, dobrej współpracy ze związkami zawodowymi udało się namówić załogę do tworzenia spółki pracowniczej. – Tak więc drugą najważniejszą datą w naszej historii był dzień, kiedy dyrektor Wilczek wrócił z Warszawy z podpisaną zgodą na oddanie majątku przedsiębiorstwa państwowego w leasing spółce pracowniczej – wspomina prezes KRUSZGEO. Pomimo nie zawsze pozytywnych opinii doradców z zewnątrz na temat tego typu prywatyzacji, spółdzielnia. Każdy rok działalności kończy się zyskiem, który prawie w całości jest przeznaczany na rozwój i tak już znaczącej w branży spółki. – Jesteśmy w posiadaniu 25 zakładów eksploatacji kruszywa: 17 na Podkarpaciu i 8 w Małopolsce oraz Zakładu Produkcji Betonu, Klejów i Zapraw Budowlanych w Lipiu koło Rzeszowa – wylicza Jan Bator, który podkreśla, że w lepszych dla branży latach spółka poszerzyła bazę gruntową, aby zabezpieczyć się na przyszłość. Inwestowała też w nowoczesny sprzęt, by móc wejść na rynek z szerszym asortymentem.  

***

W tym roku firma KRUSZGEO S.A, ugości nas na rzeszowskiej ziemi po raz kolejny. Zapraszamy już 22-24 maja 2019 roku do hotelu Rzeszów. Jak zawsze nie zabraknie praktycznych referatów specjalistów, wypowiedzi ekspertów, ofert firm i ich stoisk wystawowych, wielu spotkań, ciekawego wieczoru tematycznego, a także wycieczki naukowo-technicznej do kopalni Czarna Sędziszowska.

fot. KRUSZGEO S.A
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ