LIUGONG - Zobacz na żywo niezawodny sprzęt na trudne czasy
Nikomu nie trzeba mówić, że czasy są trudne. Klienci przekonują się o tym na co dzień. Coraz trudniej jest też zapewnić firmie rentowność wobec wzrastających kosztów, nowych wymogów prawnych i rosnącej w siłę konkurencji. LIUGONG zdaje sobie z tego sprawę, cały czas wprowadzajac na rynek nowości, które będzie można zobaczyć już 22 maja 2019 roku.
W branży wydobywczej i kopalnianej nie można sobie pozwolić na stosowanie metody prób i błędów. Nasi klienci muszą mieć pewność, że ich ładowarka kołowa bez trudu poradzi sobie z wymagającymi zadaniami w szybki i ekonomiczny sposób. Wiarygodność w świecie biznesu zależy od niezawodności wykorzystywanych maszyn. Użytkownicy nowego modelu 877H mogą spać spokojnie, wiedząc, że ich reputacja jest niezagrożona. Ładowarka 877H to przede wszystkim:
Moc godna zaufania
Niezawodność w najtrudniejszych warunkach oznacza, że operatorzy mogą całkowicie zaufać swojej maszynie i mieć pewność, że pozwoli im na realizację najbardziej wymagających zadań. Na to właśnie kładziemy największy nacisk. Podczas badań wytrzymałościowych przez 30 000 godzin poddajemy nasze maszyny rygorystycznym testom, aby w praktyce sprawdzić ich niezawodność.
Moc z myślą o dużych obciążeniach
Serce naszego układu napędowego stanowi najnowszy silnik Cummins QSL9. Ta jednostka napędowa została zaprojektowana z myślą o imponującym przyspieszeniu i momencie obrotowym oraz wysokiej wydajności napełniania i podnoszenia, co znacząco skraca czas cyklu roboczego i zwiększa potencjalny zysk. Jak można się spodziewać, silnik QSL9 o mocy znamionowej 315 KM (235 kW) przy 2000 obr./min spełnia normy emisji spalin EU Stage IV.
Doskonałe połączenie
Połączenie wydajnych podzespołów w modelu 877H ułatwia skrócenie cyklu roboczego. Nasz silnik Cummins QSL9 współpracuje z zapewniającą płynną zmianę biegów pięciostopniową przekładnią ZF ze zmiennikiem momentu obrotowego i sprzęgłem lock-up. Takie połączenie zapewnia optymalną moc przy niskim zużyciu paliwa, zwiększając siłę odspajania i ładowność. Ponadto zastosowaliśmy większe mosty przystosowane do trudnych warunków, dzięki którym ładowarka bez trudu poradzi sobie w każdych warunkach terenowych, a także inteligentny układ hydrauliczny poprawiający osiągi przy niskiej prędkości silnika, reakcję układu kierowniczego i przyspieszający ruch wysięgnika. Operator jest w stanie wykorzystać wszystkie możliwości ładowarki dzięki prostym i intuicyjnym dźwigniom i przyciskom zaprojektowanym z myślą o szybkiej i efektywnej realizacji zadań.
Możliwość podnoszenia więcej przez dłuższy czas
Łyżki ładowarek nowej serii H umożliwiają szybsze i łatwiejsze ładowanie ciężkich materiałów, co oznacza oszczędność czasu, obniżenie zużycia paliwa i mniej uszkodzeń. Podczas testów nasze nowe łyżki umożliwiły zwiększenie produktywności o 14% a zużycie paliwa spadło o 15%. Obniżono również ryzyko uszkodzenia łyżki i zębów dzięki wzmocnionemu ostrzu odpornemu na zużycie.
Udowodniona wydajność mostu ZF
Stabilność, przyczepność i zdolność przenoszenia dużych ładunków to 3 najważniejsze cechy mostów w przypadku szczególnie wymagających zadań. Nasze nowe mosty napędowe ZF z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu doskonale radzą sobie z dużymi obciążeniami statycznymi (do 44 ton) i dynamicznymi (do 25 ton) w trudnych warunkach terenowych. Inteligentny, szybko reagujący układ napędowy oraz doskonała przyczepność sprawiają, że operatorzy mogą czuć się bezpiecznie na każdym podłożu – miękkim i niepewnym lub twardym i wymagającym.
Udoskonalony wysięgnik typu „Z”
Przemyślane rozłożenie naprężeń znacząco zwiększa odporność wysięgnika typu Z. Wzmocniono sworznie zawiasu oraz płytę montażową ramienia podnośnika, natomiast zoptymalizowana geometria wysięgnika typu Z zwiększa siłę odspajania, zapewnia operatorowi większą widoczność, poprawia stabilność i pozwala na osiągnięcie wyższej prędkości.
Gwarancja bezpieczeństwa
Pod względem poziomu bezpieczeństwa operatora nasze kabiny nie mają sobie równych. Operatora zabezpieczają systemy ROPS i FOPS. My jednak poszliśmy o krok dalej, dodatkowo zwiększając stabilność w celu wyeliminowania ryzyka przewrócenia się. Dzięki temu operatorzy nie muszą martwić się o całość maszyny nawet na bardzo niestabilnej powierzchni.
Wzmocniony szkielet
Rama podwozia stanowi szkielet maszyny, więc musi być szczególnie wytrzymała. Nasz rygorystyczny system projektowania i testowania umożliwił uzyskanie podwozia, które jest w stanie absorbować siły i obciążenia działające na maszynę w najbardziej wymagających warunkach. Nasze podwozie jest odporne na upływ czasu i przez wiele lat skutecznie chroni układ napędowy i operatora i pozwala uniknąć dodatkowych kosztów.
Nowy zbiornik oleju napędowego
Dzięki nowemu, większemu, lepiej zabezpieczonemu i bardziej wydajnemu zbiornikowi paliwa o pojemności 372 l ładowarka 877H może pracować jeszcze ciężej przez dłuższy czas. Właściwie umieszczone kolektory ssące umożliwiają 96-procentową wydajność, nawet na stromych zboczach. Ponadto układ chłodzenia ogranicza powstawanie pary wodnej, obniża temperaturę i zmniejsza zużycie paliwa.
15-procentowa poprawa przepływu powietrza
Nowa osłona chłodnicy, większy, bardziej wydajny wentylator oraz przeprojektowana chłodnica poprawiły skuteczność chłodzenia o 15%. Niezależnie od warunków pogodowych temperatura silnika ładowarki 877H nie wzrośnie nadmiernie nawet podczas realizacji najtrudniejszych zadań.
Wyróżniają nas szczególnie:
• Wyśrubowane normy jakościowe. W kwestii jakości nasze działania mówią same za siebie. Działamy zgodnie z rygorystyczną metodologią Six Sigma i konsekwentnie spełniamy normy ISO 9001.
• Rygorystyczne badania i testy. Poszukiwanie bardziej wydajnych, inteligentniejszych i bezpieczniejszych sposobów działania ma kluczowe znaczenie dla naszych klientów. Dla nas również. Nasz nowy ośrodek badań i rozwoju w chińskim Liuzhou to doskonały przykład podejścia ukierunkowanego na potrzeby klienta. Zbudowaliśmy międzynarodowy zespół złożony ze specjalistów w branży mających dostęp do najnowocześniejszych technologii i pracujących nad nowymi korzystnymi rozwiązaniami dla naszych klientów.
Artykuł został również opublikowany w nr 2-3/2018 magazynu Surowce i Maszyny Budowlane.
Komentarze