Metale szlachetne – wartość, skup, recykling i pozyskiwanie
Metale szlachetne od zawsze cieszą się popularnością wśród ludzi. Złoto, srebro, czy platyna wykazują imponujące właściwości (np. hipoalergiczność i antybakteryjność) i charakteryzują się luksusowym wyglądem. Przez lata ludzkość znalazła dla nich szereg zastosowań. Dzięki temu dziś ich wartość rynkowa jest na naprawdę wysokim poziomie.
Skąd pozyskiwać metale szlachetne?
Posiadasz złotą biżuterię lub inne elementy wyposażenia z metali szlachetnych? Chcesz się ich pozbyć i zarobić przy tym pieniądze? Skup metali szlachetnych to wygodna opcja. Sprawdź, gdzie szukać ww. surowców, jakie są ich ceny oraz jak szybko i bezproblemowo sprzedać nieużywane przedmioty.
Niemal wszystkie metale szlachetne znalazły miejsce w życiu ludzi na całym świecie. Zastawa stołowa, biżuteria lub nawet podzespoły komputerowe wyprodukowane są często ze złota, srebra lub platyny. Warto więc sprawdzić, czy w Twoim domu nie zalegają stare i zakurzone rzeczy, których warto się pozbyć. Dlaczego? Ponieważ metale szlachetne są w trendzie wzrostowym i biją obecnie rekordy wartości.
Podzespoły komputerowe
Styki i akcesoria odpowiedzialne za przesyłanie danych, często są pokryte złotem. Jest to świetnej jakości przewodnik, który gwarantuje efektywność przepływu impulsów. Srebro z kolei może być wykorzystywane do procesu lutowania. Jak widać, stare komponenty sprzętu komputerowego (np. kości pamięci RAM lub procesory) mogą mieć większą wartość, niż pozornie nam się wydaje.
Biżuteria
Posiadasz w domu starą biżuterię ze złota lub srebra? Jeśli nie są to produkty kolekcjonerskie, nie należą one do atrakcyjnych lub zwyczajnie nie masz czasu na szukanie kupca gotowego zapłacić cenę za wyrób, skup metali szlachetnych jest odpowiednią opcją dla Ciebie. Skontaktuj się już dziś ze specjalistami z firmy Zlomweglika.pl. Podając im niezbędne informacje dot. próby, ilości produktów i rodzaj biżuterii na sprzedaż, otrzymasz gotową wycenę.
Ceny i prognozy
Obecny ceny (stan na grudzień 2020) metali szlachetnych są rekordowe. Ich wartość poszybowała w górę ze względu na wiele czynników i sytuacji, które wydarzyły się w jednym czasie (np. Brexit, czy pandemia). Jako, że sytuacja zaczyna się stabilizować, prognozy wykazują trendy spadkowe, gdyż większość inwestorów postanawia sprzedawać swoje zasoby z zarobkiem, tworząc w ten sposób korektę na wykresach rynkowych. Nie jesteśmy jednak w stanie dokładnie ocenić tego, co się wydarzy, ponieważ wartość metali szlachetnych w każdej godzinie może poszybować w górę.
Większość wyrobów posiada jednak domieszkę innych metali (jak np. złota biżuteria o próbach typu 585, 375 lub 333). Ich wartość może zatem różnić się od siebie w sposób znaczący. Przykładowo: sztabka złota o wadze 10g, przy najwyższej próbie (99,99%) jest warta niemal dwukrotnie więcej, niż złoty łańcuszek o tej samej masie i próbie 585. Dlaczego? Ponieważ 585 to stosunek złota do innych stopów metali wykorzystanych w wyrobie (np. miedzi). Próba 585 oznacza, że np. w 100 gramach złotego wyrobu wykorzystano min. 58,5g czystego złota. Reszta to uzupełniacze wpływające na wytrzymałość lub kolor.
Pamiętaj, że ceny metali szlachetnych są ruchome, a wahania dynamiczne. Często są w stanie zmieniać się drastycznie w ciągu jednej doby. Jeśli więc nie lubisz ryzyka i chcesz zarobić, teraz jest najlepszy moment na podjęcie decyzji. Kontakt do firmy Zlomweglika.pl znajdziesz na ich stronie. Porównaj ich ceny z konkurencją i przekonaj się o ich atrakcyjności. Nie ma sensu czekać!
Czy surowce z recyklingu są pełnowartościowe?
Tak. Profesjonalne firmy zajmujące się przetwórstwem metali szlachetnych są przygotowane na to, by przy pomocy zaawansowanych narzędzi pozyskiwać czysty metal, pozbywając się innych stopów. Każdy kruszec ma inną temperaturę topnienia. Należy więc starannie doprowadzić produkt do danej wartości i pozbyć się zanieczyszczeń. Po wszystkim otrzymuje się gotową sztabkę.
Komentarze