Partner serwisu

Jaką kruszarkę szczękową wybrać?

Kategoria: Aktualności

5. Jakie są dostępne opcje dodatkowe?

Lokotrack posiada najbogatszą ofertę opcji dodatkowych na rynku, między innymi:

a) wysokociśnieniowe zraszanie wodą. Opcja ta zapewnia niskie zużycie przy dużym ciśnieniu wody.

b) przesiewacz montowany na przenośniku taśmowym – umożliwia produkcję dwóch frakcji na mobilnej kruszarce szczękowej, np. 0-32mm sprzedawanej jako mieszanka oraz frakcji, np. 32-200mm jako nadawę na drugi stopień kruszenia.

c) separator magnetyczny. Ważny jest nie tylko producent separatora ale także możliwość jego ustawienia w celu zwiększenia efektywności separacji metalu z produktu.

Silne pole magnetyczne generowane przez separator magnetyczny powoduje namagnesowanie się po pewnym czasie elementów konstrukcyjnych przenośnika taśmowego zmniejszając efektywność separatora. Jedynie Lokotrack posiada konstrukcję przenośnika taśmowego wykonaną ze stali nie ferromagnetycznej.

d) kruszarka Lokotrack posiada kilka różnych typów rusztu podawacza stosowanych w zależności od aplikacji.

e) młot z wysięgnikiem do rozbijania nadgabarytów firmy Rammer.

6. Jaką kruszarkę szczękową zastosować?

W niektórych zestawach mobilnych stosuje się kruszarki zaprojektowane i wykonane dla potrzeb recyklingu gruzu budowlanego. Nadają się do kruszenia gruzu i cegieł, ale w aplikacjach z twardym kamieniem niestety … nie dają rady.

Przy doborze kruszarki należy także zwrócić uwagę na kąt rozwarcia szczęk kruszących. Rozwarty kąt powoduje, że twardy kamień jest podbijany do góry, ponieważ siły poziome w komorze kruszącej są zbyt słabe by skruszyć materiał.

Należy także zwrócić uwagę, gdzie dany typ kruszarki jest produkowany. Producenci kruszarek posiadających fabryki w Chinach czy USA mają zwykle bardzo długie okresy dostaw części zamiennych, co diametralnie wpływa na podniesienie kosztów transportu, a co za tym idzie zwiększa cenę samych części.

Kruszarka stosowana w LT106, to znana w niejednej kopalni odkrywkowej kruszarka szczękowa Metso:

a) przede wszystkim - bezawaryjna

b) kompaktowa kruszarka szczękowa wykonana w technologii stosowanej w dużych kruszarkach produkowanych przez Metso dla górnictwa odkrywkowego i kruszenia najtwardszych skał.

d) szczęki kruszące są obracalne i wymienne w łatwy oraz bezpieczny sposób.

e) kruszarka posiada szeroki zakres różnych płaszczy kruszących i wymienne policzki kruszarki.

f) wyposażenie w płytę metalową pomiędzy szczęką a płaszczem kruszarki zabezpiecza wahacz kruszarki przed zniszczeniem w przypadku całkowitego zużycia płaszcza.

g) kruszarka posiada łatwo wymienną płytę bezpiecznikową i jej siedziska.

h) kruszarka posiada najwyższą wydajność w swojej klasie.

i) opcjonalnie kruszarka wyposażana jest w system ACS - Active Setting Control

7. Jakie jest zużycie paliwa?

Średnie zużycie paliwa w kruszarkach tej wielkości wynosi 30-35 litrów na godzinę. Kruszarka Lokotrack LT106 wyróżnia się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa na poziomie ok. 17-22 litrów/godzinę, osiągniętym dzięki zastosowaniu najwyższej jakości komponentów hydraulicznych. Pompy, rozdzielacze i silniki hydrauliczne zastosowane w kruszarkach Metso pochodzą od najlepszych i najbardziej znanych na rynku poddostawców takich, jak Rexroth czy Danfoss. Kruszarka posiada doskonały dostęp do wszystkich komponentów hydraulicznych.

8. Bezpieczeństwo

Firma Metso traktuje priorytetowo bezpieczeństwo operatora i pracowników serwisu. Bezpieczne platformy serwisowe, poręcze, osłony i zabezpieczenia to standardowe elementy wyposażenia kruszarek Metso. Lokotrack posiada linki bezpieczeństwa na wszystkich przenośnikach taśmowych oraz wyłączniki bezpieczeństwa umiejscowione w kilku newralgicznych miejscach urządzenia.

Źródło: bh-ruda.pl

 

 

 

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ