Nowa generacja Niagary
Haver & Boecker Niagara wprowadza kolejną generację uznanego w branży kruszyw przesiewacza wibracyjnego Niagara T-Class.
Nowa konstrukcja posiada wszystkie zalety techniczne, z których znana jest tradycyjna technologia wibracyjna z kołową charakterystyką drgań. Jednocześnie dzięki unikalnym funkcjom znacząco poprawia wskaźnik efektywności czasu pracy, a także wydajność przesiewania. Nowy T-Class zapewnia użytkownikom korzystne pod kątem ekonomicznym, łatwe oraz niedrogie w utrzymaniu rozwiązanie do przesiewania szerokiej gamy surowców z branży kruszyw, górnictwa podziemnego, recyklingu oraz wielu innych materiałów przemysłowych.
Nity zamiast spawów
W celu zapewnienia najwyższej wytrzymałości, niezawodności i bezpieczeństwa pracy rama pokładów przesiewacza T-Class jest obecnie skręcana za pomocą nitów lockbolt, a nie spawana. Udowodniono, że w wymagających operacjach transportowych oraz klasyfikujących przesiewacza wibracyjnego, połączenia typu lockbolt są bardziej skuteczne aniżeli spawanie i jednocześnie zapewniają wyższą integralność strukturalną maszyny. Ponadto solidność konstrukcji przesiewacza T-Class pozwala na montaż belek poprzecznych w większych odstępach, co zapewnia lepszy prześwit i łatwiejszą konserwację.
MONTAŻ SIT MODUŁOWYCH NA SZYNIE WS85
MONTAŻ SIT MODUŁOWYCH NA KOŁKI
ZABEZPIECZENIE TRAWERSÓW DROP GUARD
SYSTEM SZYBKIEGO MONTAŻU sit napinanych poprzecznie Ty-Rail™
Wydłużona żywotność
Nowa konstrukcja umożliwia wyposażenie przesiewacza wibracyjnego T-Class w system zabezpieczania trawersów Drop Guard, który jeszcze bardziej ogranicza działania związane z konserwacją urządzenia. Innowacyjne wkładki Drop Guard zapewniają 100% ochrony belek poprzecznych zarówno zmniejszając zużycie, jak i wydłużając żywotność rzeszota przesiewacza. System mocowany jest bez użycia kleju ani narzędzi, dzięki czemu montaż oraz wymiana są szybkie i łatwe.
Ponadto konstruktorzy Haver & Boecker Niagara przeprojektowali pokłady nowego przesiewacza wibracyjnego T-Class tak, aby w maksymalnym stopniu uprościć jego konserwację. Ramę pokładu na sita kołkowe można dostosować do praktycznie każdego rodzaju modułów sitowych. Nowy pokład posiada poliuretanowe wkładki – kotwy, które są łatwe do wymiany i zapobiegają przedwczesnemu zużyciu elementów konstrukcyjnych ramy. Dodatkowo otwarta konstrukcja platformy modułowej zapobiega gromadzeniu się materiału na wspornikach wzdłużnych. Ramę typu cap & slide deck można także przystosować do praktycznie każdego sita modułowego montowanego na listwę. Nowy T-Class może być również wyposażony w pokłady dostosowane do montażu sit napinanych poprzecznie oraz wzdłużnie w połączeniu z charakterystycznym dla Haver & Boecker Niagara systemem szybkiego mocowania i napinania sit Ty-Rail™.
Testy przed wysyłką
Nowy i jeszcze solidniejszy T-Class został zaprojektowany w celu zapewnienia większej wytrzymałości w osi poprzecznej urządzenia, czyli tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Każda zmiana w stosunku do poprzedniej wersji przesiewacza została zaprojektowana z myślą o łatwości obsługi, konserwacji, minimalizacji przestojów oraz efektywności kosztowej. W celu zapewnienia najwyższych parametrów pracy, prawidłowego wyważenia i optymalnego działania, przed wysyłką do użytkownika wszystkie przesiewacze Haver & Boecker Niagara przechodzą szeroko zakrojone testy, kontrole jakości, a także wiodącą w branży analizę dynamiki drgań Pulse Vibration Analysis.
O HAVER & BOECKER NIAGARA
Haver & Boecker Niagara jest wiodącym dostawcą instalacji i systemów do przesiewania, granulowania i przetwarzania szerokiej gamy surowców. Misja firmy to dostarczanie najlepszych technologii klientom z branży wydobywczej, mineralnej, spożywczej, kruszyw, cementu, produktów budowlanych, nawozów i soli oraz recyklingu. Mając głębokie korzenie i wieloletnie doświadczenie w tych sektorach, Haver & Boecker Niagara wykorzystuje swoje innowacyjne i wspólne technologie, aby skutecznie zaspokajać potrzeby klientów na całym świecie.
Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu: e-mail info@haverniagara.com, htr@haverboecker.com
Artykuł ukazał się w magazynie Surowce i Maszyny Budowlane 1/23.
Komentarze