Praktyczne spojrzenie na samochodowy transport technologiczny – o czym należy pamiętać?
To tytuł prelekcji, którą 19 lutego 2021 r. podczas webinarium "Transport przyszłości na kopalni kruszyw" wygłosi Andrzej Skoneczny z firmy ASC Consulting.
Tematyka prezentacji:
- Kluczowe czynniki w obszarze systemu dostawy urobku transportem samochodowym
- Techniczny dobór składowych sprzętowych do warunków operacyjnych
- Projektowanie cyklów systemu załadunek-transport-rozładunek
- Planowanie tras transportu technologicznego
- Pozostałe czynniki wpływające na efektywność dostawy technologicznej urobku
Andrzej Skoneczny
Absolwent Wydziału Górniczego Politechniki Wrocławskiej o specjalności górnictwo odkrywkowe oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie Jakością. Odbyte liczne kursy i szkolenia w renomowanych ośrodkach z zakresu biznesowego zarządzania przedsiębiorstwem. Znajomość prawa geologicznego i górniczego, budowlanego. Uprawnienia Kierownika Ruchu Zakładu Górniczego, Certyfikat audytora wewnętrznego systemów zarządzania jakością. Ekspert techniczny polskiej jednostki certyfikującej TÜV Thüringen e.V.
Praktyka w zakresie zarządzania w koncernach międzynarodowych. Praktyka w zakresie przejęć, restrukturyzacji, optymalizacji i dostosowania do standardów koncernowych nowych, przejętych spółek. Praktyka w Due Diligence kilkunastu podmiotów dla koncernu Tarmac. Dyrektor Operacyjny – Członek Zarządu w koncernie kruszywowym TARMAC Polska. Doświadczenie w zakresie zarządzania produkcją, jakością produkcji, efektywnością i skutecznością procesów, optymalizacji kosztów, maksymalizacji wyników w kilkunastu jednostkach produkcyjnych. Współautor oraz odpowiedzialny za wdrożenie i certyfikowanie systemów zarządzania w firmie. Odpowiedzialny za utworzenie koncernowej struktury zarządzania w obszarach produkcyjnych, geologicznych, górniczych, technicznych, inwestycyjnych, BHP po przejęciu nowych podmiotów w Polsce. Praktyka w pracy w radach nadzorczych: WKSM S.A; Kosmin Sp. z o.o.; Libet S.A. Skuteczna i synergiczna współpraca z oddziałem sprzedażowym i shared service w koncernie. Uczestnictwo w przygotowaniu do sprzedaży koncernu Tarmac Polska dla Eurovia Polska.
Autor wielu publikacji dla wydawnictw branżowych i akademickich, współautor krajowych dokumentów technicznych dla produkowanych kruszyw i drogownictwa (WT-1, WT-2). Członek Komitetu Technicznego nr 212 przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym, członek Rady ds. Certyfikacji w Instytucie Mechanizacji Budownictwa
i Górnictwa Skalnego (IMBiGS) w Warszawie. Współpraca z Polskim Stowarzyszeniem Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych, Polskim Związkiem Producentów Kruszyw, Stowarzyszeniem Kopalń Odkrywkowych, polskim przedstawicielstwem TÜV Thüringen e.V.
Po sprzedaży koncernu Tarmac Kruszywa, od początku roku 2011 konsulting dla branży wydobywczo przeróbczej materiałów budowlanych poparty wieloma sukcesami w restrukturyzacji, optymalizacji kosztów, dostawach maszyn górniczych, przygotowania kopalń do sprzedaży oraz w zarządzaniu. Pełnienie funkcji Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Zarządzającego na zasadach Interim Manager w zadaniowych projektach u dużych graczy rynkowych, z produkcją powyżej 1 mln ton kruszyw (w kraju i za granicą).
Komentarze