Dyrektor Zarządzający, Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. Dariusz Koc potwierdził udział w dyskusji
Dariusz Koc, Dyrektor Zarządzający, Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. potwiedził udział w panelu dyskusyjnym "Efektywność energetyczna – kierunkiem rozwoju dla przemysłu" odbywającym się w ramach XIX Konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle, która odbędzie się 11 marca 2021 w formule ONLINE.
mgr inż. Dariusz Koc
Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
Absolwent kierunku Teoria Konstrukcji na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej (1993 r.). Absolwent studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego (2018 r.). Absolwent licznych studiów podyplomowych i studiów doktoranckich (2000-2004) na Politechnice Warszawskiej. Pracował w biurach projektowych i na budowach. Posiada uprawnienia budowlane do nadzorowania i kierowania robotami budowlanymi w nieograniczonym zakresie nr Wa-557/01.
Od sierpnia 2020 r. członek Zespołu do spraw efektywności i transformacji energetycznej budynków przy Ministrze Rozwoju. Autoryzowany audytor energetyczny Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. Certified European Energy Manager (uprawnienia nadane w roku 2009 przez Polska-Japońskie Centrum Efektywności Energetycznej w ramach programu EUREM). Członek Założyciel Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Członek Założyciel Ogólnokrajowego Stowarzyszenia „Poszanowanie Energii i Środowiska” (SAPE-POLSKA). Członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
Ekspert w dziedzinie efektywności energetycznej w przemyśle i budownictwie. Duże doświadczenie w projektowaniu, nowoczesnych, energooszczędnych i pasywnych budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Założyciel Pracowni Architektury Energooszczędnej w KAPE. Prowadzenie nadzoru technicznego w trakcie realizacji projektowanych budynków. Współautor koncepcji i udział we wdrożeniu specjalizowanego systemu monitoringu zużycia i zarządzania energią w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej KAPE Monitoring.
Autor i współautor wielu opracowań i ekspertyz dla polskich ministerstw i instytucji publicznych odpowiedzialnych za wdrażanie polityki efektywności energetycznej i OZE w Polsce. Współautor projektu Ustawy Termomodernizacyjnej oraz Ustawy o efektywności energetycznej. Autor rozporządzenia w sprawie zakresu i formy audytu efektywności energetycznej (obecnie obowiązujące) do Ustawy o efektywności energetycznej.
W latach 2006-2019 wykładowca na studiach podyplomowych i szkoleniach z zakresu certyfikacji energetycznej budynków i auditingu energetycznego organizowanych przez Politechnikę Warszawską, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Krakowską, Politechnikę Lubelską i Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Autor około 80 publikacji w prasie branżowej i popularnej obejmujących tematykę zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej w przemyśle i budownictwie oraz audytingu energetycznego.
Główny ekspert do spraw efektywności energetycznej w konkursie „DOM DOSTĘPNY” Wydawnictwa MURATOR w latach 1997-2003. Ekspert ds. efektywności energetycznej miesięcznika „ŁADNY DOM” w latach 2007-2017.
Debata: Efektywność energetyczna – kierunkiem rozwoju dla przemysłu
MODERATOR: Anna Kucińska-Bar, Elżanowski & Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni sp.p.
Zaproszeni do dyskusji:
Henryk Kaliś, Prezes IEPiOE, Przewodniczący FOEEiG, Pełnomocnik Zarządu ds. ZarządzaniaEnergią Elektryczną w Zakładach Górniczo-Hutniczych „Bolesław” SA.
Dariusz Koc, Dyrektor Zarządzający, Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A.
Artur Michalski, Wiceprezes Zarządu, NFOŚiGW
prof. Jan Popczyk, Politechnika Śląska
Tomasz Słupik, Dyrektor Techniczny, „ENERGOPOMIAR” Sp. z o.o.
Szymon Walkowski, Szef Biura, Biuro Efektywności Energetycznej (XE), Grupa LOTOS S.A.
Tematyka:
- przemysł w czasie energetycznych rewolucji,
- polskie przedsiębiorstwa na rynku globalnym,
- efektywność energetyczna środkiem do celu gospodarki niskoemisyjne
Komentarze