Partner serwisu
11 lutego 2015

Cementowy dom redukuje zanieczyszczenia

Kategoria: Cement i wapno

Jak podaje portal ulicaekologiczna.pl w Krakowie oddano do użytku pierwszy w Polsce budynek, którego elewacja wykonana jest na bazie cementu fotokatalitycznego. Cement ten ma działanie samooczyszczające, a także redukuje szkodliwe zanieczyszczenia w powietrzu otaczającym elementy wykonane z jego użyciem.

Cementowy dom redukuje zanieczyszczenia

Cytując za portalem ulicaekologiczna.pl w projekcie zastosowano panele elewacyjne z betonu architektonicznego (Glass Reinforced Concrete -GRC) zawierającego cement TioCem®.

Położenie budynku w centrum miasta oraz wzmożonych ruch samochodowy to czynniki, które zaważyły na zastosowaniu wyrobów wykonanych w technologii TX Active® (międzynarodowa technologia fotokatalitycznych wyrobów betonowych). Ta realizacja wpisuje się w priorytety budownictwa zrównoważonego tj. dokładanie wszelkich starań, w tym wykorzystywanie nowoczesnych technologii, aby podnosić standard życia oraz by dbać o środowisko oraz dobro i zdrowie mieszkańców.

Producenci zapewniają, że betony wykonane na bazie TioCem, swoje wyjątkowe właściwości zachowują przez cały okres „życia” takiego elementu, gdyż katalizator odpowiedzialny za tę właściwość nie zużywa się w procesie oczyszczania. Motorem napędowym procesu oczyszczania i redukcji zanieczyszczeń jest promieniowanie słoneczne (UV).

Więcej na ten temat na stronie: ulicaekologiczna.pl

Fot. ulicaekologiczna.pl
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ