Zwycięzcy konkursu EKOkopalnia wyłonieni
Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych za działania na terenach górniczych Storkowo i Bielinek oraz ALAS UTEX za wydobycie w symbiozie ze środowiskiem i społeczeństwem. To tegoroczni zwycięzcy konkursu EKOkopalnia. Specjalne wyróżnienia przyznano firmom: Lafarge za rekultywację terenów żwirowni Dębina Łętowska, CEMEX za projekt Bierawa - kopalnia przywrócona naturze oraz Kruszgeo za rekultywację terenów poeksploatacyjnych oraz budowę wysp i platform pływających dla ptactwa. Konkurs objęty był honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska.
Członkowie kapituły konkursu w składzie: Piotr Rymarowicz, Magdalena Fudala, Tadeusz Zając, Elżbieta Pietrzyk-Sokulska i Wiesław Kozioł nie mieli łatwego zadania. Z wielu wniosków, które dopłynęły do organizatora konkursu - firmy BMP, redakcji magazynu Surowce i Maszyny Budowlane, musieli wybrać dwa najlepsze wnioski. Przy ocenie kierowali się 4 kryteriami:
- innowacyjność projektu,
- oddziaływanie społeczne projektu,
- oddziaływanie środowiskowe projektu,
- atrakcyjny sposób prezentacji projektu.
W tym roku główną nagrodę w konkursie EKOkopalnia zdobyły:
Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych za działania na terenach górniczych Storkowo i Bielinek.
Drugie miejsce przyznano:
ALAS UTEX za wydobycie w symbiozie ze środowiskiem i społeczeństwem.
Poziom zgłoszeń był bardzo wysoki, dlatego też członkowie kapituły konkursu postanowili przyznać specjalne wyróżnienia firmom:
Lafarge za rekultywację terenów żwirowni Dębina Łętowska,
CEMEX za projekt Bierawa - kopalnia przywrócona naturze
Kruszgeo za rekultywację terenów poeksploatacyjnych oraz budowę wysp i platform pływających dla ptactwa.
Komentarze