Partner serwisu
27 września 2021

Biegiem… na XI konferencję DNI BETONU 2021

Kategoria: Z życia branży

Prawie 800 uczestników zgłosiło się już na XI konferencję Dni Betonu 2021. Po przerwie wymuszonej pandemią COVID-19, konferencja powraca 11-13 października 2021 r. do Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Dbających o kondycję fizyczną uczestników konferencji zapraszamy już 10 października – na I Charytatywny Bieg DNI BETONU – na dystansie 10 km.

Biegiem… na XI konferencję DNI BETONU 2021

PRAWIE 800 UCZESTNIKÓW

Dni Betonu to jedno z największych wydarzeń naukowo-technicznych w Polsce związane z budownictwem betonowym. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Producentów Cementu (SPC). X konferencja Dni Betonu, która odbyła się w 2018 r., zgromadziła  1060 uczestników.

Ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia, XI konferencja została przełożona z roku 2020 na 2021. Tak więc konferencja powraca w dniach 11-13 października 2021 r. do Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

- Mamy nadzieję, że pandemia nas nie powstrzyma. Trzeba się spotkać przy wszystkich zabezpieczeniach, które są oczywiste. Z nieoficjalnych informacji od uczestników naszej konferencji wiemy, że znaczna większość z nich jest w pełni zaszczepiona. Sam jestem zwolennikiem szczepień i wszystkich do tego namawiam. To ma ogromne znaczenie dla otoczenia, w którym się poruszamy – mówi prof. Jan Deja, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego DNI BETONU.

Do 24 września br. chęć udziału w konferencji potwierdziło prawie 800 osób.

ZRÓWNOWAŻONE BUDOWNICTWO

Według prof. Jana Dei tematem przewodnim konferencji będzie zrównoważone budownictwo.

– Mamy potężne wyzwania związane z pakietem klimatycznym. Chcemy skupić się tym, jak cement i beton wpisują się w program neutralności klimatycznej do 2050 roku. Jak wygląda redukcja śladu węglowego czy zmniejszanie emisyjności technologii budowlanych – tłumaczy prof. Deja.

Właśnie „Roli budownictwa w polskiej gospodarce w kontekście polityki klimatycznej UE” będzie poświęcona pierwsza debata problemowa.

Tematyka tegorocznych DNI BETONU została zawarta w 10 sesjach konferencyjnych.

Jednym z ważnych bloków tematycznych ma być prefabrykacja betonowa. – Pojawiła się grupa producentów prefabrykatów betonowych i rozwiązań modułowych, które wpisują się w dzisiejsze potrzeby budownictwa, wynikające z konieczności oszczędności energii, czasu, ograniczenia emisji i mniejszego zapotrzebowania na siłę roboczą. Prefabrykacja to dziś nowoczesne technologie, którymi jako Polacy skutecznie konkurujemy np. na rynku skandynawskim. Oprócz referatów „Prefabrykacji w budownictwie mieszkaniowym” poświęcimy także debatę – zapowiada prof. Jan Deja.

Na konferencji obecne będzie także budownictwo infrastrukturalne – drogowe, mostowe, kolejowe i tunelowe. Będzie tematyka betonu towarowego, betonów nowej generacji, cementów i betonów z dodatkami mineralnymi. Będą referaty poświęcone roli domieszek w technologii betonu i zapraw, właściwościom mieszanki betonowej, właściwościom stwardniałego betonu, architekturze betonowej, drobnowymiarowym elementom betonowym i materiałom naprawczym.

Dużą popularnością wśród uczestników Dni betonu cieszą się sesje warsztatowe czyli pokazy technologiczne partnerów. Tym razem przygotują je firmy: Atlas, Mapei Polska i Sika Poland.

Przy współpracy z GUNB odbędzie także sesja specjalna „Wyroby budowalne pod kontrolą”.

77 referatów konferencyjnych organizatorzy Dni Betonu opublikowali w książce o objętości prawie 1200 stron. Kolejne 3 referaty będą opublikowane w wersji elektronicznej.

WIELE WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH

W Wiśle zostanie rozstrzygnięta kolejna edycja konkursu Power Concrete. Podczas rundy kwalifikacyjnej, spośród 15 uczestników wyłoniono 5 finalistów, którzy na AGH w Krakowie wykonali zaroby mieszanki betonowej charakteryzującej się minimalnym stosunkiem śladu węglowego do średniej wytrzymałości na ściskanie. Wytrzymałość stworzonych kostek betonu zostanie mierzona na zakończenie pierwszego dnia konferencji Dni Betonu przed jej uczestnikami. Zwycięzców konkursu poznamy podczas wieczornej kolacji.

Konferencję Dni Betonu poprzedziły Warsztaty Architektura Betonowa dla studentów architektury z całego kraju. Zaprojektowane i stworzone przez studentów trony betonowe będą prezentowane przed hotelem.

W foyer sali konferencyjnej będą stoiska 38 firm. Znajdą się tam propozycje Partnerów i Sponsorów Konferencji DNI BETONU, a także innych firm, które chcą zaprezentować swoją ofertę uczestnikom konferencji.

Podczas uroczystej kolacji poznamy tegorocznych laureatów Nagrody Konferencji Dni Betonu. Ta nagroda, tzw. Betonowy Oskar, to wyróżnienie osób i instytucji o znaczącym dorobku w zakresie technologii betonu i to zarówno w obszarze nauki jak i rzeczywistych realizacji obiektów budowlanych.

Pokaz „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie” odbędzie się w drugim dniu konferencji.

W programie jest sesja posterowa, a bezpośrednio po Dniach Betonu SPC organizuje warsztaty poświęcone „Krajowym wymaganiom technicznym dla betonów konstrukcyjnych i nawierzchniowych”.

BIEGIEM NA KONFERENCJĘ

Nowością tegorocznej konferencji jest I Charytatywny Bieg DNI BETONU W BIEGU, który poprzedzi rozpoczęcie konferencji. Uczestnicy biegu zmierzą się na dystansie 10 km. Bieg rozpocznie się 10 października, w niedzielę, o godz. 11, na Parkingu Czarna Wisełka. Trasa biegu poprowadzi leśną drogą wzdłuż rzeki Czarna Wisełka, 5km i z powrotem (limit: 2 godziny). Sponsorem biegu jest firma CEMET SA, a gospodarzem Miasto Wisła.

ZAPISY NA BIEG i REGULAMIN: https://dostartu.pl/i-bieg-charytatywny-dni-betonu-w-biegu-2021-v6392

Dochód z biegu (opłata rejestracyjna) zasili konto Fundacji „Na Ratunek – dzieciom z chorobą nowotworową”. Każdy uczestnik, który opłaci udział oraz ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal.

www.dnibetonu.pl

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ