Partner serwisu
04 listopada 2020

KRUSZYWA CEMENT WAPNO 2021: otwarcie z udziałem przedstawicieli trzech branż

Kategoria: XXVIII Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO, 4-5 listopada 2021, Kielce

– Serdecznie witam na XXVIII edycji konferencji KRUSZYWA CEMENT WAPNO, na szczęście – w tym roku – na żywo. „Spotkania z ludźmi czynią życie wartym przeżycia” to cytat, który we współczesnym świecie nabiera na znaczeniu. Dzisiaj szczególnie doceniamy to, że możemy spotkać się osobiście. Kolejny raz witamy w Kiecach. Honorowym Gospodarzem w tym roku jest Kopalnia Wapienia Morawica – powiedział Przemysław Płonka, redaktor naczelny BMP, rozpoczynając 28. edycję konferencji KRUSZYWA CEMENT WAPNO.

5 paneli tematycznych, sala podzielona na dwie części: kruszywową i cementowo-wapienniczą, dwa wywiady publiczne, panel prawny,  Akademia BMP, wycieczka do rezerwatu przyrody Kadzielnia, wręczenie nagrody Klucza Sukcesu i nagród EKOkopalni, wystawa stoisk oraz wystawa zewnętrzna, a także wiele ciekawych rozmów w kuluarach - tak w dużym skrócie można opisać plan XXVIII Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO 2021.

Otwarcie po raz 28

Otwarcia konferencji dokonali przedstawiciele, którzy na bieżąco współpracują z nami przy tworzeniu tej konferencji oraz magazynu "Surowce i Maszyny Budowlane" - zapowiedział Przemysław Płonka, redaktor naczelny BMP.

Jako pierwszy, głos zabrał przedstawiciel Gospodarza Honorowego, Kopalni Wapienia Morawica.

W imieniu Kopalni Wapienia Morawica witam serdecznie, życzę udanych spotkań biznesowych oraz wielu ciekawych prelekcji – mówił Konrad Głuc, który zaprezentował krótki film o samej kopalni, ale także o produktach Kopalni Wapienia Morawica.

Gości powitała też Marzena Rabiasz, dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego Kielce.

Cieszę się, że mogę otworzyć konferencję na ziemi świętokrzyskiej, która jest mi szczególnie bliska. Rejon świętokrzyski w zakresie działaności górniczej to przede wszystkim górnictwo skalne, ale też światowe – w 2019 r. na listę Dziedzictwa Światowego UNESCO zostały wpisane krzemionki opatowskie, przykład górnictwa sprzed 5 tys. lat. Jeśli o górnictwo współczesne chodzi, to świętokrzyskie słynie z wydobycia wapieni, skał osadowych oraz kamieni łamanych i blocznych, a także gipsów. To także kopalnia siarki. Możemy się także poszczycić surowcami ilastymi do przemysłu ceramicznego. Jako OUG nadzorujemy 154 czynne zakłady górnicze w rejonie świętokrzyskim. Mam także bardzo optymistyczne informacje - od 2008 roku w województwie swiętokrzyskim nie było żadnego wypadku śmiertelnego ani ciężkiego w tej branży. Jesteśmy w czołówce pod względem bezpeiczeństwa - relacjonowała Marzena Rabiasz.

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego reprezentowała Ada Raičević.

Cieszę się, że to ważne wydarzenie branżowe ma miejsce i żę odbywa się na żywo. To głównie więzi i kontakty stanowią o tym, że ta branża działa, jest mocna i ma bardzo dobrą przyszłość przed sobą - mówiła dyrektor biura Stowarzyszenia Przemysłu Wapienniczego, Ada Raičević.

Artur Widłak, prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw przywitał gości i podkreślał, że miło spotkać się na żywo. Podkreślał konieczność działań w branży, które wymogą na decydentach systemowy i przewidywalny plan budowy dróg.

Mam wielką przyjemność przywitać Panśtwa podczas XXVIII Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO. JW przypadku produkcji cementu prognozy, na sczczęście, są bardzo optymistyczne - mimo pandemii. Największym wyzwaniem jest poradzenie sobie w dążeniu do neutralności klimatycznej – mówiła Bożena Środa ze Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Hubert Schwarz, z kancelarii prawniczej AMADEUS podkreślał, że warto zwrócić uwagę na zmieniające się Prawo geologiczne i górnicze, ponieważ przepisy, które obecnie są w fazie konsultacji, wpłyną w bezpośredni sposób także na najmniejszych producentów.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ