Podatkowa Grupa Kapitałowa Górażdże oraz Górażdże Cement S.A. dołączyły do programu realizowanego przez Krajową Administrację Skarbową
Program Współdziałania to stała współpraca pomiędzy firmą oraz KAS. Ma zapewnić prawidłowe rozliczanie zobowiązań podatkowych w bieżąco składanych deklaracjach z jednoczesnym ograniczaniem kontroli u podatników. W środę, 19 kwietnia w Ministerstwie Finansów Prezes Andrzej Reclik oraz Dyrektor Sławomir Kosakowski podpisali umowę z Krajową Administracją Skarbową.

W programie podatnik sam przeprowadza kontrolę swoich rozliczeń, a administracja skarbowa nadzoruje mechanizmy kontroli wewnętrznej u podatnika.
Jak informuje Ministerstwo Finansów, taki model współpracy został wdrożony już także w kilkudziesięciu krajach, m.in. w Holandii, Hiszpanii, Francji, Austrii, USA, Australii.
Podpisanie tej umowy jest wyrazem transparentności naszej firmy i jednocześnie zaufania, jakim cieszy się ona w organach administracji systemowej. Jest to dla mnie również potwierdzenie wysokiej jakości pracy nas wszystkich, zaś w szczególności służb finansowo-księgowych, za co przekazuję szczególne podziękowania – mówi Andrzej Reclik, Dyrektor Generalny Grupy Górażdże. – Pamiętajmy, że mówiąc o zrównoważonym rozwoju musimy mieć na względzie utrzymywanie prawidłowych i transparentnych relacji z wszystkimi partnerami biznesowymi nie tylko w zakresie ochrony środowiska. Równie ważna jest prawidłowa realizacja spoczywających na spółce obowiązków formalno-prawnych, w tym właśnie podatkowych.
Jak poinformował sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef KAS, mł. insp. Bartosz Zbaraszczuk jest pierwszą Podatkową Grupą Kapitałową, przystępującą do Programu Współdziałania. - Uczestnikom Programu zapewniamy nowoczesną obsługę i pełne wsparcie w prawidłowym realizowaniu obowiązków – podkreśla szef KAS.
W ramach Programu Współdziałania, KAS dopasowuje obsługę do danej firmy. Dostosowuje też poziom nadzoru i monitoringu nad podatnikiem do wdrożonych przez niego środków nadzoru nad wewnętrznymi procesami, w tym nadzoru nad kwestiami podatkowymi.
Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, dotychczas dziewięć firm w Polsce spełniło warunki umożliwiające przystąpienie do Programu Współdziałania.
Komentarze