Partner serwisu
06 grudnia 2021

Agregatory pracy pomocne w poszukiwaniu zatrudnienia

Kategoria: Aktualności

Poszukiwanie pracy można sobie zdecydowanie ułatwić, na przykład korzystając z agregatorów ofert pracy.

Agregatory pracy pomocne w poszukiwaniu zatrudnienia

Jak znaleźć dobrą pracę

Żeby znaleźć dobrą pracę należy przede wszystkim wiedzieć gdzie szukać. Są różne opcje. Można na przykład zacząć od wyszukiwarki i wpisania haseł takich jak "praca Łódź" czy "praca Wrocław". Na pewno wyświetli nam się wiele wyników, natomiast taki sposób przeglądania ofert jest bardzo pracochłonny i czasochłonny. Są na szczęście strony takie jak agregatory ofert pracy, na przykład HitPraca.pl. Na portalu znajdują się ogłoszenia z partnerskich baz. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dostęp do wielu propozycji w jednym miejscu, co ułatwia ich porównanie i wybranie tych najbardziej atrakcyjnych. Sam portal jest bardzo prosty w obsłudze, przydatną funkcjonalnością jest możliwość włączenia powiadomień mailowych. Dzięki temu nie przegapimy nowych ofert. HitPraca pozwala wyszukać ogłoszenia z Polski i z wielu innych krajów.

Nieco bardziej zawężone są oferty na portalu Jobimi.com. Ten agregator ofert dotyczy propozycji z Polski oraz Czech. Codziennie na stronie pojawiają się tysiące ofert. Dobrą i coraz częstszą praktyką jest podawanie w opisach nie tylko wymagań dla danego kandydata, czy zakresu obowiązków, ale też widełek wynagrodzenia. To pomaga po pierwsze przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, po drugie – znaleźć najbardziej interesujące nas oferty. Zdaniem wielu osób takie podejście jest najuczciwsze względem kandydatów, ponieważ pracodawca nie liczy na to, że kandydat zaniży swoje oczekiwania finansowe.

Dobrej pracy szukać można także w social mediach. Sporo jest tam grup, które zrzeszają osoby szukające pracy. Komentarze pod ogłoszeniami pozwalają dopytać o szczegóły, zweryfikować danego pracodawcę. Inną opcją jest także sprawdzenie strony internetowej firmy, dla której chcielibyśmy pracować. W zakładkach takich jak "współpraca" lub "dla kandydatów" często zamieszczane są propozycje, informacje o otwartych rekrutacjach. Ponadto, zapoznanie się ze stroną firmy jest bardzo pomocne podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Rekrutacja

Po znalezieniu interesującej oferty, wysyłamy CV. Niezwykle istotne jest jak zostanie ono napisane. Powinno być zwięzłe, ale obfitować w detale. Rekruterów interesuje wykształcenie, doświadczenie zawodowe, wszelkie kursy i szkolenia. To co zwraca uwagę to szczególne zainteresowania, umiejętności. nagrody. Pisząc CV pamiętajmy jednak, że nie stanowi ono listu motywacyjnego.

W CV nie wahajmy się umieszczać informacji, które mogą nam się wydać nie do końca powiązane z danym stanowiskiem, ale wyróżniające nas. Przykład? Jeśli aplikujemy na stanowisko analityka, ale na przykład potrafimy pilotować awionetki, pochwalmy się tym. Rekruterzy są bowiem zainteresowani nie tylko tym, co umiemy, ale też tym, co mówi to o nas, jako o osobach, potencjalnych członkach zespołu.

Jeśli CV się spodoba dostaniemy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Warto przygotować się do tego etapu. Pewne pytania powtarzają się – na przykład te o oczekiwane zarobki czy o motywację do zmiany pracy. Często też pojawia się zagadnienie usprawnień wprowadzonych w obecnym miejscu pracy, podjętych projektów. Jeśli wcześniej przemyślimy odpowiedzi na takie pytania, na rozmowie wypadniemy lepiej.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ